Diskutohet ndikimi i liberalizimit të vizave për bizneset nga Kosova

Diskutohet ndikimi i liberalizimit të vizave për bizneset nga Kosova

09:12, 06/12/2023
Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare mban konferencën “Ndikimi i liberalizimit të vizave: Sfidat dhe mundësitë për bizneset nga Kosova’.
 
Në këtë konferencë do të mbahen disa panele diskutimi, ku pjesëmarrës do të jenë edhe përfaqësues të nivelit të lartë politik sikur zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, ambasadori gjerman Jörn Rohde dhe përfaqësues të organizatave sikur IOM Kosova, GIZ, Friedrich Ebert Stiftung dhe të tjera.
 
“Kjo konferencë organizohet nga Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare, në bashkëpunim me International Organization for Migration (IOM) dhe Friedrich-Ebert-Stiftung (FES), si dhe Kantar (Index Kosova)”, njofton OEGJK.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco