Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

08:09, 03/12/2023

Sot, më 3 Dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 93 lekë dhe shitet me 94.5 lekë.

Euro blihet me 101.4 lekë dhe shitet 102.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 106.7 lekë, ndërsa në shitje me 108.2 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.7 lekë dhe shitet me 119.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.8 lekë, ndërsa në shitje me 70.6 lekë.

Tabela:

TImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco