Kryeministri jep një lajm të mirë lidhur me polisat e sigurimeve

Kryeministri jep një lajm të mirë lidhur me polisat e sigurimeve

19:53, 24/09/2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në ‘Facebook’ ka thënë se nga viti i ardhshëm do të lirohet çmimi i polisave të sigurimit të automjeteve.

Sipas tij, me këtë ulet barra financiare për familjet kosovare, shkruan Syri.net Kosova.

“Lirohet edhe tregu i sigurimeve, që nënkupton zhvillim të produkteve të reja dhe më të lira të sigurimeve”, ka shkruar Hoti.

Ai ka thënë se Qeveria e Kosovës do të jetë partnere me Bankën Qendrore në të gjitha politikat financiare, sipas tij, për të promovuar zhvillim dhe konkurrencë të drejtë.

Postimi i plotë:

Lajme te mira nga BQK dhe Autoriteti i Konkurrences: - vitin e ardhshem lirohet cmimi i polisave te sigurimit te...

Posted by Avdullah Hoti on Thursday, September 24, 2020

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco