Autoriteti i Konkurencës kërkon rritje të pagave

Autoriteti i Konkurencës kërkon rritje të pagave

13:09, 23/09/2020

Komisionit për Buxhet dhe Transfere ka votuar raportin vjetor të Autoritet Kosovar të Konkurrencës për vitin 2019.

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi ka thënë se nga Auditori kanë pasur vetëm një vërejtje, në lidhje me një formular në makina se nga ku dhe kur po udhëtojnë.

Prestreshi  ka kërkuar edhe rritje të pagave, për kryesuesin dhe anëtarët e bordit.

“Siç e dini Autoriteti Kosovar i Konkurrencës është anëtar me të drejta të plota, dhe kemi trajnime të rregullta të stafi të autoritet me të cilët në baza çdo vit i dërgojmë hetuesit për me i marr trajnime”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco