Dita Botërore e Turizmit/ Në Kosovë paralajmërohet nënshkrimi i dy marrëveshjeve

Dita Botërore e Turizmit/ Në Kosovë paralajmërohet nënshkrimi i dy marrëveshjeve

13:05, 23/09/2020

Sot në mbarë botën shënohet Dita Botërore e Turizmit.

27 shtatori është datë që është zgjedhur për të përkuar me një moment të rëndësishëm në turizmin botëror, përvjetorin e miratimit të Statutit të Turizmit Botëror që ndodhi më 27 shtator 1970.

E Unioni i Turizmit të Kosovës, përmes një postimi në Facebook, shkruan se si në të gjitha vendet Botërore me datën 27 Shtator 2020 do të organizohet një konferencë kushtuar Turizmit.

UTK njofton senë këtë ditë të veqant do të nënshkruhen edhe dy marëveshje bashkëpunimi në mes Unionit të Turizmit të Kosovës dhe Agjensis Kombëtare te Turizmit të Shqipërisë si dhe me Unionin e Turizmit të Shqipërisë.

"Kjo konferencë organizohet nga Unioni I Turizmit të Kosovës i mbështetur nga Komuna e Prishtinës" thuhet në njoftim.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco