Brezovica, Rugova, Fabrika e Baterive....Rukiqi tregon sektorët dhe projektet me mundësi përfitimi nga marrëveshja me amerikanët

Brezovica, Rugova, Fabrika e Baterive....Rukiqi tregon sektorët dhe projektet me mundësi përfitimi nga marrëveshja me amerikanët

11:05, 23/09/2020

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka treguar disa nga sektorët dhe projektet që do të kenë mundësi përfitimi nga marrëveshja me amerikanët.

Rukiqi përmes një shkrimi në Facebook, ka shkruar se Brezovica, Rugova, Fabrika e Baterive, Industria e përpunimit të ushqimit,Qendra e logjistikës, janë vetëm disa prej sektorëve që do të përfitojnë nga kjo marrëveshje.

"Mundesitë janë, neve na mbetë të zhvillojmë projekte të mira dhe fizibile" ka shkruar Rukiqi.

Shkrimi i plotë:

Sektoret dhe projektet me mundesi te perfitimit te financimit amerikan:

- Brezovica
- Rugova (Borea)
- Fabrika e baterive
- Termocentrali me LNG (Gas Natyror)
- Industria e perpunimit te ushqimit
- Qendra e logjistikes
- IT (per global supply chains)
- Perpunimi i plumbit
- Sektori automativ
- Teknologjite 5G
- etj

Mundesite jane, neve na mbete te zhvillojme projekte te mira dhe fizibile

 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco