Elon Musk thotë se është një alien, por askush nuk e beson

Elon Musk thotë se është një alien, por askush nuk e beson

09:18, 28/05/2024

Elon Musk thotë se ai është “një alien”, por askush nuk e beson. Miliarderi dha deklaratën e çudtishme në eventin e Viva Tech në Paris, ku foli ndër të tjera për teoritë konspirative se ka një origjinë jashtëtokësore.

Krijuesi i SpaceX qeshi dhe tha: “Unë jam një alien. Po, vazhdoj ta them se jam alien, por askush nuk më beson”.

Kjo pjesë e seancës së eventit u emërua "Everything You Always Wanted To Know About Elon Musk But Were Afraid to Ask”, bazuar nga një film i Woody Allen.

Duke diskutuar rreth mundësisë së prezencës së alienëve në Tokë, Elon u shpreh:

“Njerëzit shpesh më pyesin nëse ka alinë në Tokë, por unë nuk kam parë prova se ka. Nëse do shoh, do i publikoj në X. Mbase jemi vetëm në galaksi, mbase jemi vetëm ne dhe ndërgjegjja jonë është jashtëzakonisht e brishtë”.

Ai foli edhe për vizionin e kompanisë për jetën në Mars. “Qëllimi afatgjatë i SpaceX është ta bëjë jetën shumëplanetare. Ne duhet të bëhemi një qytetërim i qëndrueshëm në shumë planete. Kjo është hera e parë në historinë e Tokës që është e mundur të bëhet diçka e tillë. Kjo aftësi mund të jetë e hapur vetëm për një afat të shkurtër kohor”, duke shtuar se diçka në Tokë do ta eliminojë jetën dhe ne duhet të gjejmë zgjidhje afatgjata për të mbijetuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco