Video e ushtareve izraelite të marra peng, reagon Hamasi: Është e montuar nga Izraeli

Video e ushtareve izraelite të marra peng, reagon Hamasi: Është e montuar nga Izraeli

09:20, 23/05/2024

Videoja që tregon pesë ushtare izraelite të rrëmbyera nga Hamasi më 7 tetor “është e modofikuar mjekuar dhe autenticiteti i asaj që përmban nuk mund të konfirmohet”.

Këtë e mbështet Hamasi, i cili në një deklaratë të publikuar nga Al Jazeera theksoi se “ushtaret femra u trajtuan sipas etikës së rezistencës sonë dhe nuk u demonstrua asnjë keqtrajtim i ushtarëve në këtë njësi”.

Sipas grupit, klipi është pjesë e promovimit të Izraelit të “narrativave të falsifikuara”. Në video, një nga frazat e përsëritura nga milicët për gratë është “qentë, do t’ju ​​shtypim të gjithëve”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco