Tërmet në Francë, sa ishte magnituda

Tërmet në Francë, sa ishte magnituda

13:18, 21/05/2024

 

Franca u godit nga një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter sot.

Këtë e bëri të ditur Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra e tërmetit ishte 10 kilometra në juglindje të qytetit të Tarbes dhe 120 kilometra në jugperëndim të Toulouse, në një thellësi prej katër kilometrash.

Për momentin nuk ka informacione për të lënduar apo dëme materiale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco