Nëna torturon djalin 12 vjeç, e dhunoi dhe më pas e futi në një kolibe qensh

Nëna torturon djalin 12 vjeç, e dhunoi dhe më pas e futi në një kolibe qensh

11:36, 01/03/2024

Një djalë dymbëdhjetë vjeçar në Austri u torturua nga nëna e tij dhe partneri i saj për disa muaj, ndërsa ata e rrahën, i lidhën gojën dhe e mbyllën në një kolibe qensh. Tani të dy po përballen me ligjin, sipas Spiegel.

Në një gjykatë austriake ka nisur një proces gjyqësor për një rast të abuzimit të rëndë të fëmijëve. Të akuzuarit janë nëna 33-vjeçare e fëmijës dhe një partner i saj 40-vjeçar. Ata akuzohen se e kanë torturuar djalin prej disa muajsh, ndërsa krahas krimeve të tjera, nëna akuzohet edhe për tentativë vrasjeje.

Sipas aktakuzës, nëna dyshohet se ka abuzuar me djalin e saj dymbëdhjetë vjeçar nga shtatori deri në nëntor 2022. Ajo dyshohet se e ka lidhur, e ka rrahur dhe i ka zënë gojën. Ajo thuhet se e mbylli atë në një shtëpi qensh, e lau me ujë të ftohtë dhe më pas hapi dritaren për disa orë. Fëmija i dobësuar rëndë, sipas prokurorit, është lutur për ushqim, por nëna ka qëndruar “krejt e palëkundur”.

Sipas informacioneve, fëmija ka shpëtuar vetëm me ndërhyrjen e një punonjësi social. Në atë kohë, në nëntor 2022, temperatura e trupit të tij ishte pak më shumë se 27 gradë Celsius. Sipas prokurorit fëmijës i është kërcënuar rëndë jeta. Dyshohet se e akuzuara me veprimet e saj ka kërkuar ta nënshtrojë fëmijën.

Gjykimi, pas të cilit do të ndërmerren veprime, pritet të zgjasë tre ditë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco