Putini i drejtohet kombit: NATO po përgatitet për të goditur territorin rus

Putini i drejtohet kombit: NATO po përgatitet për të goditur territorin rus

11:03, 29/02/2024

Presidenti rus Vladimir Putin mbajti këtë të enjte një fjalim drejtuar deputetëve, por dhe kombit.

Gjatë fjalimit të tij Putin u ndal dhe te lufta në Ukrainë dhe zgjerimi i NATO-s në vendet e Evropës Veriore si Finlanda dhe Suedia.

Putin pretendoi se forcat e NATO-s po ‘përgatiten për të goditur territorin rus’.

“Rusia perëndimore duhet të “mbrohet siç duhet” pas zgjerimit të NATO-s për të përfshirë Suedinë dhe Finlandën”, deklaroi Vladimir Putin.

Putin nënvizoi se fati i çdo vendi që do të pushton Rusinë do të ishte “shumë më tragjik” se çdo gjë me të cilën do të përballej.

“Ata duhet të kuptojnë se ne kemi gjithashtu armë, armë që mund t’i mposhtin ata në territorin e tyre,” thotë ai, duke shtuar se një veprim i tillë mund të “shkaktojë përdorimin e armëve bërthamore”.

“A nuk e kuptojnë ata këtë?”- shtoi Putin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco