Skandaloze: Tronditet familja mbretërore spanjolle, gruaja e mbretit marrëdhënie jashtëmartesore me kunatin

Skandaloze: Tronditet familja mbretërore spanjolle, gruaja e mbretit marrëdhënie jashtëmartesore me kunatin

12:45, 06/12/2023
 

Familja mbretërore spanjolle është tronditur nga një pretendim befasues në rrjetet sociale se mbretëresha Letizia kishte një lidhje jashtëmartesore gjatë viteve të para të martesës me mbretin Felipe.

Biznesmeni Jaime del Burgo, një sipërmarrës spanjollo-britanik i cili u takua me Letizia para se ajo të martohej me Felipe në 2004 dhe më pas u martua me motrën e Letizias në 2012, pohoi në X gjatë fundjavës se ai dhe Letizia kishin marrëdhënie romantike pasi ajo u martua me Felipe, tani mbret.

Burgo ka pretenduar se ai ishte në një lidhje romantike me Letizia, para se ajo të martohej në 2004 dhe në një moment tjetër pas dasmës së saj.

Del Burgo ndau një imazh të Letizias në mediat sociale, në të cilën ajo është dukshëm shtatzënë. Vajzat e Mbretit Felipe dhe Mbretëreshës Letizia kanë lindur në 2005 dhe 2007.

Ai ka pohuar se Letizia i ka dërguar foton teksa po zhvillonin lidhjen së bashku me mesazhin: “Dashuri. Unë kam vendosur shallin tuaj. Është sikur të ndjej pranë meje. Ajo kujdeset për mua. Më mbron. Po numëroj orët derisa të shihemi sërish, të dua, largohu nga këtu. E juaja.”

Sfssf

Spekulimet mbi marrëdhënien e mbretëreshës spanjolle me Del Burgo u shfaqën pasi biznesmeni 53-vjeçar u intervistua nga autori i një libri të ri për marrëdhënien e tij me mbretëreshën.

Ai citohet gjithashtu të ketë thënë se shërbimi sekret CNI i Spanjës e vuri nën vëzhgim për pesë vjet dhe madje hyri në shtëpinë e tij në Zvicër. Del Burgo tha se operacioni i supozuar nuk i arriti objektivat e tij pasi ai kishte vendosur gjithçka që kishte të bënte me marrëdhënien e tij me Letizia – “foto, video, telefona celularë, mesazhe me tekst” – në një kasafortë bankare.

Familja mbretërore e Spanjës nuk pranoi të komentojë mbi pretendimet e z. Del Burgo. “Nuk kemi çfarë të themi për këtë”, tha një zëdhënës i saj. Megjithatë, fytyrat e tensionuara të Felipe dhe Letizia gjatë takimit vjetor të Institutit Cervantes flasin vetë.

Del Burgo pretendon në libër se ai ishte gati t’i propozonte Letizia-s në atë kohë një spikere në emisionet e lajmeve të televizionit shtetëror spanjoll dhe kishte një unazë në xhep natën që ajo i tregoi për herë të parë për marrëdhënien e saj me Felipe. Libri nuk pretendon se ndonjë aferë është kryer gjatë martesës së Letizias me Felipe.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco