Pentagoni: Luftanija amerikane dhe anije të tjera sulmohen në Detin e Kuq

Pentagoni: Luftanija amerikane dhe anije të tjera sulmohen në Detin e Kuq

17:39, 03/12/2023

Pentagoni ka thënë se një anije luftarake amerikane dhe shumë anije tregtare janë sulmuar në Detin e Kuq.

Kjo vjen pasi agjencia e Operacioneve të Tregtisë Detare të Mbretërisë së Bashkuar tha se kishte marrë raporte për një sulm me dron në ngushticën Bab al-Mandab të Detit të Kuq, shkruan Sky News.

Më herët, ajo raportoi aktivitetin e dronëve me origjinë nga Jemeni, si dhe një shpërthim të mundshëm, dhe u bëri thirrje anijeve në zonë të jenë të kujdesshme.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco