'Mikpritja e Katarit'/ E lënë presidentin gjerman gjysmë ore në shkallët e avionit pasi s'kishte dalë askush ta priste

'Mikpritja e Katarit'/ E lënë presidentin gjerman gjysmë ore në shkallët e avionit pasi s'kishte dalë askush ta priste

18:37, 30/11/2023

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier priti për rreth gjysmë ore në derën e avionit që e çoi në Doha derisa një zyrtar i Katarit erdhi ta mirëpriste.

Tapeti i kuq dhe garda ushtarake e nderit tashmë ishin të përgatitura, por pritja e liderit gjerman nuk kaloi pa u vënë re.

Takimi me Emirin Tamin bin Halmad Al Thani për të diskutuar konfliktin në Lindjen e Mesme u zhvillua më pas rregullisht.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco