Ja ku ishte Biden kur mësoi se u shpall President

Ja ku ishte Biden kur mësoi se u shpall President

17:54, 07/11/2020

Joe Biden do të bëhet “President i 46-të i SHBA”, por ku ndodhej ai kur mori vesh lajmin e madh?

Biden ishte në shtëpi me familjen e tij në Delaware.

CNN raporton se sot në mbrëmje pas këtyre raportimeve, Joe Biden do i drejtohet popullit amerikan.

Së fundmi, Biden ka fituar Pensilvaninë, vendin ku lindi duke siguruar 20 vota elektorale dhe për të shkuar në 284, mëse mjaftueshëm për të fituar zgjedhjet.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco