Ja cilin kandidat për President të SHBA-së votuan të famshmit shqiptarë që jetojnë në Amerikë

Ja cilin kandidat për President të SHBA-së votuan të famshmit shqiptarë që jetojnë në Amerikë

12:11, 07/11/2020

Votuesit amerikanë dhanë votën ditën e martë për të zgjedhur Presidentin e SHBA-së.

Gara është zhvilluar mes Presidentit aktual, Donald Trump, dhe konkurrentit te tij, Joe Biden.

Gara duket shumë e fortë mes dy kandidatëve për President në SHBA edhe tani që po vijon numërimi në disa shtete. Por mes votuesve ka padyshim edhe shqiptarë, e mes tyre VIP-a të cilët bënë publike zgjedhjen e tyre.

Shqiptarët e famshëm të cilët jetojnë në SHBA kanë shkuar për të votuar, por jo vetëm kaq.

Ata kanë preferuar që ta bëjnë publike votën e tyre.

Ja si kanë votuar disa nga VIP-at e njohur me kombësi shqiptare, të cilët jetojnë në SHBA:

Bleona Qerreti: Donald Trump

Frederik Ndoci: Donald Trump

Rudina Hajdari: Joe Biden

Lei Kraja: Donald Trump

Eliza Dushku: Joe Biden

Bebe Rexha: Donald Trump

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco