Detajet e fundit nga zgjedhjet në Amerikë: Çka po ndodh atje, ndiqeni LIVE

Detajet e fundit nga zgjedhjet në Amerikë: Çka po ndodh atje, ndiqeni LIVE

12:20, 07/11/2020

Gara për Shtëpinë e Bardhë tanimë ka mbetur në atë se kush fiton disa shtete të mbetura – Georgia, Pennsylvania, Nevada dhe Arizona.

Një fitore e vetme në Pensilvani ose në dy nga katër shtetet e tjera të mbetura do të ishte e mjaftueshme për të konfirmuar kandidatin demokrat Joe Biden si president të zgjedhur, duke ndaluar çdo sfidë ligjore.

Trump, ndërkohë, duhet të fitojë Pensilvanian dhe tre nga katër shtetet e mbetura.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco