Momenti i dorëzimit të celulës terroriste në Vienë

Momenti i dorëzimit të celulës terroriste në Vienë

10:26, 03/11/2020

I gjithë shteti austriak u vu në kërkim të autorëve të sulmeve që lanë pesë njerëz të vdekur në qendër të qytetit, në atë që është cilësuar si një sulm I mirëfilltë terrorist.

Në videot që qarkullojnë në rrjet shihet qartë moment I dorëzimit të 4 pjesëtarëve të celulës terroriste që shkaktoi panik dhe frikë në rrugët e Vienës dukë shkaktuar edhe një numër të lartë viktimash.

Celula ishte një degëzim I grupit terrorist islamik IS që operonte në Austri, nga sulmuesit janë ekzekutuar dy persona ndërsa një numër tjetër I lartë pranuan të dorëzoheshin.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco