E pabesueshme: Një tren del nga shinat dhe ‘zbret’ në bishtin e një statuje balene

E pabesueshme: Një tren del nga shinat dhe ‘zbret’ në bishtin e një statuje balene

10:18, 03/11/2020

Një tren doli nga shinat të dielën në mbrëmje (1/11) në stacionin e metrosë De Akkers , afër Roterdamit , si rezultat i së cilës ishte shembja e pengesën mbrojtëse dhe më pas u gjend në bisht të një statuje të madhe balene.

Bishti, në fakt,  shpëtoi trenin , përndryshe do të kishte rënë nga 10 metra lartësi.

 Në këtë pikë, siç tregohet në imazhet e pabesueshme , duket se trenat janë parkuar, ndërsa poshtë ka një lumë.

Incidenti ndodhi në orën 23:30 dhe për fat të mirë nuk kishte pasagjerë në tren , përveç shoferit , i cili arriti të dilte vetë nga treni dhe shkoi në spital për ndihmën e parë. 

Autoritetet tani po kërkojnë të zbulojnë se çfarë ndodhi që treni doli nga shinat dhe, më e rëndësishmja, se si ta marrin atë përsëri nga bishti i balenës ...

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco