Kryeministri Zaevi tregon se çka u diskutua me Ramën e Vuçiçin

Kryeministri Zaevi tregon se çka u diskutua me Ramën e Vuçiçin

09:39, 03/11/2020

Kryemnistriu i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev së bashku me presidentin e Serbisë Alesander Vuçiç dhe kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama morën pjesë në forumin rajonal të liderëve të rinisë të organizuar nga Lëvizja Evropiane në Serbi nga Novi Sadi. 
 
Zaevi, tregoi se po ndërtojnë bashkëpunim përmes të cilit diskutojnë, promovojnë dhe ndërtojnë pozita ku kanë interes të ndërsjellë si rajon brenda procesit të Berlinit.

Kryeministri Zaev së bashku me presidentin e Serbisë Vuçiç dhe kryeministrin e Shqipërisë Rama morën pjesë në forumin rajonal të liderëve të rinisë të organizuar nga Lëvizja Evropiane në Serbi nga Novi Sad, i cili ishte i përkushtuar për bashkëpunimin ekonomik rajonal me shqyrtim të veçantë të zgjidhjeve për të lidhur shtetet mes tyre një epidemi.

Kryeministri Zaev theksoi se në mes të krizës, vendet tona po punojnë dhe janë në komunikim të vazhdueshëm me njëri-tjetrin. Përgjigjet e koordinuara ndaj sfidave më të mëdha që janë korrigjuar para nesh kanë sjellë përfitime. 

"Ne kemi forcuar bashkëpunimin ekzistues, kemi treguar një shkallë të lartë solidariteti dhe kapacitetesh vendimmarrëse për qytetarët e vendeve tona", tha kryeministri i Maqedonisë së Veriut.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco