Pamje të rënda/ Momenti kur terroristi vret një kalimtar rasti

Pamje të rënda/ Momenti kur terroristi vret një kalimtar rasti

08:10, 03/11/2020

Mbrëmë në qytetin e Vjenës ndodhi një sulm terrorist, ku deri më tani janë regjistruar shtatë viktima.

Disa nga terroristët janë dorëzuar. Në rrjetet sociale po qarkullon një video ku shihet momenti kur një nga terroristët qëllon për vdekje një kalimtar rasti.

Ambasada e Kosovës në Austri ka bërë thirrje që qytetarët të qëndrojnë në vende të sigurta.

Kurse, Ministria e Brendshme e Austrisë ka kërkuar që qytetarët të shmangin hapësirat publike dhe restorantet.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco