Zbulohet plantacioni i kanabisit në Kretë, vihet në pranga një shqiptar

Zbulohet plantacioni i kanabisit në Kretë, vihet në pranga një shqiptar

15:39, 26/08/2023
A+ Aa A-

Autoritetet greke kanë zbuluar një plantacion të ri kanabisi në Kretë, ku për pasojë janë arrestuar tre persona, mes tyre një shqiptar siç raportojnë mediat e huaja.

42-vjeçari shqiptar ndodhej në vendngjarje në momentin e arrestimit.

Gjatë kontrollit u sekuestruan 324 bimë kanabis dhe 3 armë zjarri. Aktualisht shqiptari dhe dy persona të tjerë të moshës 29 dhe 62 vjeç ndodhen në paraburgim në Kretë në pritje të masës së sigurisë nga drejtësia greke.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco