Humb jetën kryetari Bashkisë së Zagrebit

Humb jetën kryetari Bashkisë së Zagrebit

12:03, 28/02/2021
A+ Aa A-

Kryetari i Bashkisë së Zagrebit, Milan Bandiç, vdiq mbrëmë në spitalin Sveti Duh në Zagreb, raporton Jutarnji List.

Sipas informacionit të parë nga media kroate, Bandiç u sëmur sonte vonë, ambulanca e transportoi atë në spitalin Sveti Duh. Ata u përpoqën ta rikthenin në jetë, por pa sukses.

"Në pikëllim të thellë, ne informojmë bashkëqytetarët tanë, bashkëpunëtorët, miqtë, Zagrebin dhe publikun Kroat se papritmas, sot, 28 shkurt, në moshën 66 vjeç, Kryetari i Qytetit të Zagrebit, Z. Milan Bandi?, vdiq nga një sulm në zemër”thuhet në njoftim.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Yllka28/02/2021 16:35

Ju lumte historianeve serbe vecanerisht Z. Kostiq qe tregojne te verteten qe Kosova ju dha Serbise me 1912. Ata pohojne se de fakto Kosova eshte e mosvarur shtet me vete.

Shto koment

Denonco