Rritet numri i infeksioneve me Covid-19/ Greqia konfirmon 28 raste të reja

Rritet numri i infeksioneve me Covid-19/ Greqia konfirmon 28 raste të reja

19:23, 02/07/2020

28 raste të reja të koronavirusit në Greqi janë konfirmuar sot nga Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik (EODY), ndërkohë që nuk ka raportuar për vdekje të reja në 24 orët e fundit, dhe se 8 pacientë mbeten të intubuar në ICU.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i rasteve shkon në 3458 të infektuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco