Begaj takon Lajçak: Shqipëria e vendosur për de-eskalimin e situatës mes Kosovës dhe Serbisë

Begaj takon Lajçak: Shqipëria e vendosur për de-eskalimin e situatës mes Kosovës dhe Serbisë

18:08, 23/09/2023
A+ Aa A-

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, gjatë qëndrimit në Nju Jork, në Javën e Debatit të Përgjithshëm të Sesionit 78-të të Asamblesë së Pērgjithshme të Kombeve të Përgjithshme u takua edhe me të Derguarin e Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak.

Presidenti e siguroi të Dërguarin e Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd – Prishtinë, Miroslav Lajčák se, Shqipëria mbetet e vendosur të vijojë të luajë rolin e saj për de-eskalimin e situatës së tensionuar midis dy vendeve dhe rikthimin në tryezën e dialogut.

Roli BE-së në këtë proces dhe në të gjitha zhvillimet e rëndësishme në rajonin tonë, është me rëndësi të veçantë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco