Paloka: Sa herë i plas një superskandal, Rama bën ndonjë zbulim të madh në krahun tjetër

Paloka: Sa herë i plas një superskandal, Rama bën ndonjë zbulim të madh në krahun tjetër

12:26, 05/07/2022
A+ Aa A-

Shqipëria po zien këto orët e fundit për megaskandalin e inceneratorëve.

Por ndërsa kjo është çështja kryesore që po mundon opinionin publik, kryeministri shqiptar, Edi Rama ka marrë avionin dhe ndodhet në Holandë.

Prej andej, ai deklaroi se vendi është një prag të një zbulimi të madh, që do ndryshojë të ardhmen e tij. Rama tha se bëhet fjalë për zbulimin e sasive të mëdha të gazit dhe naftës.

Por Edi Paloka thotë se sa herë që shpërthen ndonjë superskandal, Rama bën ndonjë ‘zbulim’.

“Sa herë i plas ndonjë superskandal, Rama bën ndonjë zbulim të madh në krahun tjetër ose shfaq në 3D për publikun ndonjë projekt fantastiko-shkencor…

Sa për dijeni, Shqipëria ka 100 vjet që shfrytëzon burimet e saj të naftës, përfshi dhe këto 10 vite që qeveris Rama, por paratë kanë përfunduar në xhepat e hajdutëve…,” shkruan Paloka.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari05/07/2022 15:11

Sa herë i plas muti në dorë, Rama fillon edhe hidhet si pehlivan cirku ngaa njëri litar tek tjetri!!

Shqiptaro-Amerikani05/07/2022 12:32

PO TË KISHTE VËRTETË NJË SISTEM DREJTËSIE TË PAKAPUR NGA NARKO-QEVERIA, PO TË MOS E KISHTE SHKATËRRUAR SHQIPËRINË BANDA SOROSIANO-AMRIKANE E AMBASADËS SË SHBA NË SHQIPËRI, SOT KRYEMINISTRI I SHQIPËRISË DHE E GJITHË QEVERIA SHQIPTARE SË BASHKU ME ISH-MINISTRAT DHE KRYETARËT E BASHKIVE TË NARKO-BANDËS MAFIOZE "RILINDJA", DO TË ISHIN DËNUAR ME 3-4 BURGIME TË PËRJETSHME. VETËM PËR NJË GJË TË JEMI TË SIGURTË QË TË GJITHË NE SHQIPTARËT SI BRENDA DHE JASHTË SHQIPËRISË: ÇDO KOSTO, ÇDO ÇMIM DHE SE SA MILIONA EURO DO TË VIDHET NË ÇDO INVESTIM, NË ÇDO VEPËR RRUGORE APO NDËRTIMORE, NË ÇDO PPP, NË ÇDO TENDER, NË ÇDO KONÇENSION DHE SE SA DUHET TË JENË ÇMIMET E KARBURANTEVE DHE TË GAZIT, SA DO TË JENË PAGAT DHE PENSIONET NË SHQIPËRI, CAKTOHEN VETËM NGA AI, NGA AI HAJDUTI MË I GJATË NË BOTË ME PUSHTET DHE ME TË GJITHA MJETET SHTETËRORE!!! AS MOS E DISKUTONI DHE AS MOS FAJËSONI ASNJË TJETËR, SEPSE TË TJERËT JANË THJESHT FIRMËTARË, USHTARË DHE JESMENË PA BYTHË DHE PA SHTYLLË KURRIZORE TË CILËT I KA PËRLYER DERI TEK HUNDA ME MUTIN E VET, E NUK DALIN DOT SEPSE I KANË PRANGAT GATI!!! ATA AS NUK GUXOJNË QË NË NJË PËRBALLJE NORMALE ME GAZETARËT T'IU PËRGJIGJEN VETË PYETJEVE TË TYRE!! ATA AS NUK GUXOJNË QË TË DALIN MË NGA GROPA GJIGANDE E MUTIT, KU I KA ZHYTUR NARKO-SULLTAN-SATRAPI SOROSIANO-PUTINIST I SURRELIT!!! ATA DO TË PËRFUNDOJNË QË TË GJITHË TË DËNUAR ME NGA 3-4 BURGIME TË PËRJETSHME, NDËRSA VETË BABLOKU QË GJITHMONË DEL I LARË NGA KËTO HAJDUTËRITË, DO TË TALLË BYTHËN, DO TË GAJASET DHE DO TË THOJË PUBLIKISHT: UNË NUK KAM PUNË ME ATA, FAJI DHE PËRGJEGJËSIA ËSHTË INDIVIDUALE!!! PO TË KISHTE VËRTETË DREJTËSI AMERIKANE SI E KIMETES NË SHBA, DHE JO SI E KIMETES NË SHQIPËRI, PO TË KISHTE DREJTËSI SI AJO NË FRANCË DHE JO SI DASH ME "NON-GRATA", TË GJITHË KËTYRE KRIMINELËVE DO T'JU ISHIN SHTYPUR KOQET FARE, DHE JO TË VAZDHDONIN AKOMA TA HIDHNIN SHURRËN PËRPJETË!! POR TË MOS BËHEN FARE MERAK SEPSE AJO DREJTËSI PO VJEN SHUMË MË SHPEJT NGA SA KËTA MAFIOZË TË QELBUR E KANË MENDUAR!

Shto koment

Denonco