Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Java diplomatike në Tiranë, ndonjë e re?!

US Ambassador Yuri Kim visits Democrat chairman Basha

US Ambassador Yuri Kim visits Democrat chairman Basha

16:03, 24/09/2021
A+ Aa A-

US Ambassador to Albania Yuri Kim has visited Democratic Party Chairman Lulzim Basha in his office today at 16:00.

Ambassador Kim and Chairman Basha will talk about the situation created within the opposition ranks after Basha decided to expel former chairman Sali Berisha from the Democrat parliamentary group at the United States request. Last May, US Secretary of State Anthony Blinken banned Berisha and his family from entering the United States, allegedly for significant corruption. Berisha filed a lawsuit for defamation against Blinken at the Correctional Court of Paris, France. Basha said Berisha would not be allowed in the Democrat parliamentary group until he resolves his legal dispute with Blinken and the US Department of State.   

This is the first meeting after Basha’s decision to ban the former President of Albania from joining the parliamentary group.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shaba24/09/2021 17:06

I shkreti Lulush! Sa keq po me vjen! Ngeli gjithmone nje Luli i vocerr! 8 vjet e merrte dhe çonte prej dore ne shkolle, Berisha, tani ne vend qe te rritej pak, u be akoma me i vogel, e po e merr prej dore dhe po e çon ne kopesht teze Kimetja!!! Ky nuk ka per t'u rritur kurre, me 1000%, e jo më, te behet burre!

Alisa CAZIMI24/09/2021 16:59

Sa e paguaj kete zonjen.Kush ja jep kete te drejt te nderhyje ne nje vend sovran.

Shqiptari24/09/2021 16:26

NA ÇAU MENDER BYTHËN KJO KIMETJA, LART E POSHTË NËPËR ZYRAT E PD!! TAKOHET MSHEFTAS ME LULIN DHE ME GAZRAT E LULIT KJO, NDËRSA PUBLIKISHT DHE ZYRTARISHT MBËSHTET RAMËN DHE REGJIMIN E TIJ NARKO-FASHIST, NJEH SI TË RREGULLTA ZGJEDHJET E MASAKRUARA DHE TË VJEDHURA!!!! JEMI PËR DEMOKRACI THOTË ME FJALË DHE ME VEPRA MBËSHTET DHE MBAN NË KËMBË NJË DIKTATURË DHE DEMOKRATURË!!! BOLL ME KULISA DHE TAKIME TË FSHEHTA SKUTHASH E SKUTASH!! NËSE KENI BYTHË THUAJINI HAPUR SHQIPTARËVE SE CILAT JANË FAKTET PENALE TË DR. BERISHËS!! BOLL E PËRÇATË PD DHE E KTHYET SHQIPËRINË SI HAITIN!!! VOTAT DHE PUSHTETIN LULIT IA JAPIN DEMOKRATËT DHE JO BUROKRATËT E SHBA!! YURI KIM NË VEND QË T'I VINTE VETULLA LULIT 4 HERË HUMBËS, IA NXORRI SYTË FARE!!! PO THUAJE O LULI, ÇFARË DI TI PËR BERISHËN QË NUK KANË PËR TA MARRË VESH KURRË AS KRYESIA E PD, AS KËSHILLI KOMBËTAR DHE AS KUVENDI KOMBËTAR I PD??? SIGURISHT EDHE AS VOTUESIT QË DUHET TË VOTOJNË QORRAZI!!

Korabi24/09/2021 16:20

Ka sjelle porosit e sorasit Demokrat perpara per fitore.Rrofte Shqiperia

Shto koment

Denonco