Chairman Basha says the Democrat base is anti-American, former minister accuses him of backstabbing Berisha

Chairman Basha says the Democrat base is anti-American, former minister accuses him of backstabbing Berisha

15:17, 20/09/2021
A+ Aa A-

Democratic Party Chairman Lulzim Basha and former Interior Minister Flamur Noka had a strong argument at the meeting of the party steering committee today over the expulsion of former Chairman Sali Berisha from the parliamentary group.

During the debate, Basha said the base of the party is with Berisha, a former President and Prime Minister of Albania, but he won’t allow the call of an anti-American congress, responding to calls for an extraordinary congress of the Democratic Party.

Noka made Basha responsible and accused him of “backstabbing Berisha”.

“You’re responsible for backstabbing Berisha. You said that was the decision of your life”, Noka told Basha.

The chairman responded by asking Noka not to say “half truths”. “I said that was the most difficult decision of my life”, said Basha.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Astrit20/09/2021 19:21

O kelysh i Rames! Tani kujtohesh te thuash se baza e demokrateve eshte antiamerikane ? Pse nuk ja the bazes perpara votimit per kryetar ? O k- - - e e ndyre ! Ne p- - - e te sateme vafsh.

t20/09/2021 18:08

Vetem me kete deklarim te L.B.se baza eshte antiamerikane ai metiton te mos jete më kryetar.Baza ka te drejten e saj edhe sikur te protestoje para ambasades amerikane qe po i fut hundet ne punet e brendshme te shqiperise.Amerika lëmsh beri ne siri,kaos e shkaterrim ne irak e afgan.Sa per te ndihmuar zhvillimin e demokracise ne shqiperi e ballkan as që behet fjalë,atyre u interesojne vetem kryeministra,presidentë,kryetar opozite,qe te jene te gjithe te kapur per tu perdorur siç duan per interesat e tyre.

Landi20/09/2021 16:40

Baza e PD anti-amerikane ?? Ouuu, na thoni si ?? Apo edhe per do thuhet: “Kemi fakte, po s’jua themi dot, e di Blinken ate pune!!!!” Po na kani çarin

arqile@gmail.com20/09/2021 16:18

Basha palaco qe paguesh nga tradhetari Rama dhe qelbesira kim i pa cipe servil i juri kim turp idiot.

Shaba20/09/2021 16:03

O PLEHRË!!! PO PARTIA DEMOKRATIKE NUK ËSHTË RILINDJA E EDVIN RAMËS, QË I MARRKE TI VENDIMET E JETËS TËNDE, APO QOFTË EDHE VENDIMET MË TË VËSHTIRA TË JETËS TËNDE!!! PARTIA DEMOKRATIKE, NUK ËSHTË AS PRONA E PRINDËRVE TË TU, AS PRONA JOTE, AS GRUAJA DHE AS VAJZA JOTE, QË VENDIMET I MARRKE TI!!! TI ATË VENDIM E MORE PABESISHT, PËR TË LARË ME SHURRËN E YURI KIM DHE TË EDVIN RAMËS BYTHËN TËNDE, DHE PËR TË SHPËTUAR KOKËN TËNDE DHE JO PËR TË SHPËTUAR PD. JE MARRË TI PENG DHE JO PARTIA DEMOKRATIKE!! PARTIA DEMOKRATIKE DHE SALI BERISHA JANË ALEATËT MË TË MËDHENJ TË SHBA SË REPUBLIKANËVE DHE AMERIKANËVE TË VËRTETË DHE JO TË SHBA SË SOROSIANËVE DHE TË LGBTQI!! SI NUK E KUPTOVE LOJËN E EDVIN RAMËS DHE TË SOROSIT, O TOÇ QUMËSHTOR!!! TY RAMA DHE SOROSI TË ZUNË MAT DHE TË FUTËN NË XHEPIN E DJATHTË QYSH NË PRILL 2017, KUR UA MBYLLE PËRFUNDIMISHT ÇADRËN E LIRISË DHE UA VARROSE DEMOKRATËVE SHPRESËN E DEMOKRACISË!!! ME ÇFARË DHE SI DO TË FITOSH DHE DO TË VISH NË PUSHTET, O KOQE KANDARI, ME VOTAT E "ANTI-AMERIKANËVE" DEMOKRATË, APO DO T'I VIJË KEQ EDVIN RAMËS DHE YURI KIM E DO TA JAPI FITOREN NË TAVOLINË???!!!!! PASKE QENË KOKRRA E IDIOTIT O LULUSH!!! PARTIA DEMOKRATIKE DO TË FITOJË DHE DO TË VIJ NË PUSHTET PA PLEHRA SI TY!!

Shqiptari20/09/2021 15:49

PËRFUNDIMISHT O LULUSH, E MBYLLE KARRIERËN TËNDE POLITIKE ME TURP, I LEGENOSUR DHE I DAMKOSUR ME SHENJËN E PËRJETSHME TË TË PABESIT!! SI NUK KE TURP, O LAPANJOZ MUTI, QË E QUAN BAZËN E DEMOKRATËVE ANTI-AMERIKAN!!! PO PSE TË JESH KUNDËR SHKELJEVE STATUTORE TË PARTISË DEMOKRATIKE JE ANTI-AMERIKAN? TË JESH KUNDËR DËSHIRAVE DHE PLANEVE DJALLËZORE EDVINISTE-SOROSIANO-AZIATIKO-AMERIKANE, PËR SHKATËRRIMIN E PD, JE ANTI-AMERIKAN?? TË DENONCOSH AFERAT E TUA KORRUPTIVE, HAJDUTLLËQET E TUA GJATË QEVERISË BERISHA 1 DHE BERISHA 2, QË ERDHE NGA HIÇI, QË I NGJAJE MË TEPËR NJË KËRRIÇI DHE U BËRE MILIONER, JE ANTI-AMERIKAN?? QË TË JESH SOT ANTI-SOROSIAN, KJO TË BËN ANTI-AMERIKAN??? PO PSE EDVIN RAMA, NARKO-BANDA "RILINDJA", PARTIA SOCIALISTE, GRAMOZ RUÇI JANË PRO-AMERIKAN?? TË MASAKROSH DHE TË SHKATËRROSH ZGJEDHJET E LIRA DHE TË NDERSHME JE PRO-AMERIKAN??? TË PËRDORESH SI PUNA JOTE SI NJË UTURAK DHE NJË LETËR BYTHE PËR YURI KIM, JE PRO-AMERIKAN??? SI MUND TË FUTESH TI NË ZGJEDHJE DHE T'I KËRKOSH VOTËN BAZËS DEMOKRATE "ANTI-AMERIKANE"????

Shto koment

Denonco