Tre djemë të vegjël kthehen në heronjtë e lagjes, shpërndajnë ushqime falas për të moshuarit

Tre djemë të vegjël kthehen në heronjtë e lagjes, shpërndajnë ushqime falas për të moshuarit

12:20, 14/04/2020
A+ Aa A-

Një lagje në veri-perëndim të Anglisë po ia del mbanë në luftën kundër koronavirusit falë ndihmës së një familje dhe 3 djemëve të tyre të vegjël.

Kjo familje ka ndihmuar më shumë se 50 të izoluar dhe fqinjë në nevojë për ushqime gjatë kohës së krizës.

Angela Barry, mamaja e tre fëmijëve dhe administratore kishe, ishte shumë e përkushtuar për të ndihmuar fqinjët e moshuar.

Kështu familja hapi një stendë ku shpërndan ushqime falas për të gjithë ata që nuk kanë mundësi në këto kohë të vështira.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco