Lajmi i fundit

LIVE-SYRI TV/ Adi Krasta në 'A Show'

Koronavirusi u mbylli restorantet, 5 shefa bashkohen dhe gatuajnë për të pastrehët

Koronavirusi u mbylli restorantet, 5 shefa bashkohen dhe gatuajnë për të pastrehët

11:44, 04/04/2020
A+ Aa A-

Punonjës ushqimi po përballen me paga të shkurtuara dhe punë të humbura, por ata ende ia dalin mbanë të ndriccojnë jetë në komunitetin e tye.

Pasi kufizimet në qytetin e Michigan mbyllën restorantet, në frikën e përhapjes së koronavirusit, pesë shefë nga biznese të vogla, mblodhën ushqimet në kuzhinat e tyre dhe filluan të gatuanin për të pastrehët e vendit.

Ata e quajnë programin e tyre ‘Shumë kuzhinierë në kuzhinë për të bërë mirë’. Njerëz të tjerë kanë ndihmuar duke dërguar ndihma në ushqime për ta.

Ata përgatisin ushqime për 3 streha, të cilat po mundohen në mënyrë të dëshpëruar të mbajnë gjallë të pastrehët e qytetit.

“Vaktet e shëndetshme po rrisin moralin e popullsisë dhe po ngrijnë një barrë ekonomike,” tha një përfaqësues i një prej strehave.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco