Lajmi i fundit

Dëshmia tronditëse e boshnjakes: Palmer më konfirmoi ndarjen e Kosovës. Berisha paska pas të drejtë

FOTO/ Për njerëzit e gjatë edhe gjërat më të lehta kthehen në 'problem'

FOTO/ Për njerëzit e gjatë edhe gjërat më të lehta kthehen në 'problem'

10:29, 19/06/2019
A+ Aa A-

Shumë njerëz të gjatë kanë zbuluar problemet e përditshme me të cilat ballafaqohen duke bërë gjëra që pjesa tjetër e njerëzve as që i vënë re pasi për ne janë krejtësisht të zakonshme. Por si janë ato për njerëzit e gjatë? Tërësisht të pa përshtatshme.

Këta individë me një gjatësi mbi të zakonshmen dhe mbi normalen mund të thuhet hasin vështirësi në çdo drejtim duke filluar nga tualetet ku edhe e kanë të vështirë të qëndrojnë normalisht pasi duhet të përkulin qafën dhe kokën e tyre, tek bankomati ku një vajzë është detyruar të ulet në gjunjë pasi nuk arrin të tërheqë lekët në mënyrë tjetër.

Gjithashtu ka meshkuj të cilët e  kanë të pa mundur të puthin të dashurat e tyre pa vendosur ato në një sipërfaqe të lartë ose pa u ulur vetë ata në gjunjë.

Më poshtë një galeri me fotografi e cila na tregon se si është jeta për këta djem dhe vajza me një gjatësi mbi të zakonshmen:  

Marrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco