Zhdukja e 1300 kontenierëve, CNN zgjeron skandalin: 5 qytetet shqiptare ku janë groposur lëndët kimike

Zhdukja e 1300 kontenierëve, CNN zgjeron skandalin: 5 qytetet shqiptare ku janë groposur lëndët kimike

12:30, 06/03/2017
A+ Aa A-

Lajmi për zhdukjen në Shqipëri të 1300 kontenierëve me lëndë kimike është bërë lajm kryesor edhe në mediat greke. Pas agjencisë “Lifo” sot është CNN që ka shkruar për këtë lajm të rëndë.

CNN në gjuhën greke shkruan se, në Shqipëri kanë nisur hetimet në lidhje me zhdukjen e kontenierëve. Është prokuroria e Durrësit që ka nisur verifikimet për këtë ngjarje, shkruan CNN.

Më pas televizioni i njohur citon edhe median italiane “Pianeta Italia Neës” dhe gazetën “Roma”, në lidhje me këtë ngjarje, duke shkruar se kontenierët me mbetje të rrezikshme ishin nisur për në Maqedoni, por kurrë nuk kanë mbërritur atje.

Por CNN, shkon edhe më tej. Televizioni shkruan se janë 5 qytete ku dyshohet se janë zhdukur lëndët kimike.

“Durrësi, Fieri, Vlora, Shkodra dhe Dibra, janë qytetet ku dyshohet se janë zhdukur kontenierët me lëndë kimike të ardhura nga Italia”, shkruan CNN në gjuhën greke. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Braha 06/03/2017 19:38

Ata te cilet i sollen keto lende te mbeturinave nukleare nga vendet tjera duhet te vriten pameshirshem kudo qe jan strukur ne qeveri apo ne gjungla , nese i lejojne te jetojne keta virus te felliqur qe helmojne nje shtet nje komb ateher qenja me e dobet njerzore jan shqiptaret , duhet tu ipet fund kontrabandisteve te felliqur .

Socialist deri ne vdekje06/03/2017 15:20

Hahahahah edhe Vlora vendi ku kandidon Ed Drama pucra e Sorosit!!!!!. Eh mor vlonjate cpo ju ben fyelli kokebosh. Makiavelisti me pasqyre ne dore ket ben shkel me kembe ata te cileve ju detyrohet te gjitha offiqet, pasurimin, dhjamin, milionat ne offshore, sarajet ne Surel, ShBA, France Itali Singapor. Vazhdoni ju edhe bar te hani por udheheqesin lavdiplote Edvin Tapine ndiqeni nga pas. Po ku te mbyteni! Nga te kater anet rilindas miliardere.

Shto koment

Denonco