Case against former Defense Minister Mediu over deadly explosion reopened

Case against former Defense Minister Mediu over deadly explosion reopened

10:49, 24/09/2021
A+ Aa A-

The Special Appeal Court against Corruption and Organized Crime has reopened the case against former Minister of Defense Fatmir Mediu over the deadly explosion of Mars 15, 2008 in Gërdec, which killed 26 persons, including children.

Judge Saida Dollani accepted the request of the Special Prosecution to reopen the investigation.

The case against Mediu was closed in 2009 by the High Court, when he was reelected member of parliament and obtained immunity.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Agimi24/09/2021 14:37

Te varet ne qendren e shperthimit ne gerdec ky vrases dhe hajdut I shpifur.nje bravo te madhe gjyqtares per rihapjen e ceshtjes.ky Palo Burr ,ky vrases dhe pusht ,para se te varet ,ti sekuestrohen pasurite me te cilat livadhis prostituta fara dhe qerosi visha.gjak pa lare dhe hak pa mare nuk ka dhe nuk do te kete kurre o fate ziu I gerdecit.

Daj Jaku24/09/2021 12:16

Filloi kundërpërgjigja e diktatorit në mbrojtje të Lul Bashës që po humb drejtimin e opozitës të institucionalizuar me pushtetin.

emigranti24/09/2021 11:06

Nese hapen petet e byrekut dhe te futen ne burg te gjithe te pangopurit dhe tradhetaret e ketij vendi, do te ktheheshin me qindra e mijra emigrante ne atdhe per te jetuar me dinjitet.

Shto koment

Denonco