Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Luginë të Preshevës

Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Luginë të Preshevës

09:44, 29/05/2024

Sot në Prishtinë do të mbahet një tubim mbështetës për zgjedhjet në Luginën e Preshevës.

Aty do të merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili shkon aty për të përkrahur kandidatët për kryetar të Preshevës dhe Bujanocit, Ardita Sinani, përkatësisht Ragmi Mustafi.

Ky event organizohet për qytetarët e Luginës, që jetojnë në Kosovë.

Tubimi nis nga ora 18:00, në Amfiteatrin e Fakultetit Juridik.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco