Nënsekretarja amerikane në takim me Kurtin: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

Nënsekretarja amerikane në takim me Kurtin: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

13:42, 19/05/2024

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve të arritura në dialogun Kosovë-Serbi. “Kosova bën pjesë në BE dhe NATO”, deklaroi Allen.

Sot është nënshkruar marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës së Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco