Pas Osmanit - Nënsekretarja e ShBA-së Allen do të takohet edhe me Kurtin

Pas Osmanit - Nënsekretarja e ShBA-së Allen do të takohet edhe me Kurtin

08:11, 19/05/2024

Pas presidentes Osmani, me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, do të takohet edhe kryeministri Kurti.

Takimi mes tyre do të nisë në orën 10:15  dhe do të mbahet në ndërtesën e qeverisë.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim Nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen. VENDI: Ndërtesa e Qeverisë. KOHA: 10:15. Mediat mund të marrin pamje nga oborri i Qeverisë.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco