Osmani e përfaqëson Kosovën në samitin për Ukrainën në Tiranë

Osmani e përfaqëson Kosovën në samitin për Ukrainën në Tiranë

11:40, 26/02/2024

Presidentja Vjosa Osmani do ta përfaqësojë Kosovën të mërkurën në Tiranë ku mbahet samiti i parë mes Ukrainës dhe gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor.

Kjo është konfirmuar për Klan Kosova nga presidenca.

Sipas paralajmërimeve nga qeveria shqiptare palën ukrainase e përfaqëson  presidenti Volodymyr Zelensky.

Kjo është ndër ngjarjet e rralla që Zelensky viziton vendet e rajonit.

Ky takim vjen dy ditë pasiqë hyri në vitin e tretë lufta Rusi-Ukrainë, njofton Klankosova.tv.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco