Sot do të vendoset flamuri shqiptar në komunën e Preshevës në Serbi

Sot do të vendoset flamuri shqiptar në komunën e Preshevës në Serbi

07:32, 27/11/2023

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi, ka njoftuar se sot në objektin e Komunës së Preshevës do të vendoset flamuri kombëtar shqiptar.

Përmes një njoftimi për media Arifi ka thënë se vendosja e flamurit do të bëhet në ora 12:30, një ditë para 28 nëntorit.

”Në godinën e Komunës së Preshevës, nga ora 12:30 do të vendosim flamurin kombëtar. Prandaj, jeni të ftuar të përcjellni si dhe më pas do te jem ne dispozicion për intervista.”, thuhet në njoftim.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco