Forcat e KFOR-it dhe EULEX-it vendosen afër barrikadave në veri

Forcat e KFOR-it dhe EULEX-it vendosen afër barrikadave në veri

17:25, 10/12/2022

Raportohet se edhe forcat e KFOR-it dhe EULEX janë vendosur në afërsi të barrikadave në veri.

Siç raporton Kosovaonline pjesëtarët e kontingjentit polak të KFOR-it ndodhen 150 metra nga vendi ku janë ngritur barrikadat në Rudar.

Ata thonë se dy xhipa janë të pranishëm dhe në ta ka ushtarë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco