Sirena alarmi, barrikada dhe njerëz të maskuar/ Ç'po ndodh në Veri të Kosovës?

Sirena alarmi, barrikada dhe njerëz të maskuar/ Ç'po ndodh në Veri të Kosovës?

15:34, 10/12/2022

Janë publikuar pamje të reja nga veriu, atje ku serbët kanë filluar të vendosin sërish barrikadat.

Aty shihen edhe disa auto-ambulanca.

Arsye e vendosjes së barrikadave, siç raportohet në mediat lokale, është arrestimi i një ish-pjesëtari serb të Policisë së Kosovës në Jarinjë.

Numër i madh i serbëve janë mbledhur në hyrje e dalje të Leposaviqit, në Rudar afër Zveçanit si dhe në Serbovac.

Ata nuk duan ta lejojnë policinë e Kosovës që të arrestuarin ta transportojnë për në Prishtinë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco