'Godet' Enver Robelli: K-analista, Biden priti ambasadorin e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë

'Godet' Enver Robelli: K-analista, Biden priti ambasadorin e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë

22:16, 01/07/2022

Gazetari Enver Robelli përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se presidenti Joe Biden e ka pritur ambasadorin e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë.  

Robelli ka reaguar për këtë duke bërë kështu një krahasim se si komentohen rastet nga analistët kosovar. 

“Tash (k)analisti eshte ne hall te madh. Gezimi i djeshem per Marko Gjuriqin i eshte shnderruar ne hidherim qe Joe Bideni e priti ambasadorin e Kosoves. Kete hidherim e demonstron me heshtje. Çfare berlloku! Edhe kur hesht, edhe kur llomotit”, ka shkruar ai. 

Postimi i plotë: 

"Qe, a pe sheh, Joe Bideni e priti Marko Gjuriqin ne Shtepine e Bardhe. Ambasadorin e Serbise. Qe, a pe sheh, kjo qeveri po na i prish marredheniet me Ameriken. Qe, a pe sheh...", keshtu jargavitej (k)analisti i krimit te organizuar para disa muajsh. "Bideni nuk po e pret ambasadorin e Kosoves ne Shtepine e Bardhe", çirrej (k)analisti. Jargavitej dhe gezohej per ate qe e shihte si sukses te Serbise. E suksesi i Serbise i sherbente (k)analistit per jargavitje kunder Kosoves. E cila tash qeveriset nga nje qeveri tjeter, nje proces normal demokratik, neser mund te qeveriset nga ndokush tjeter. Sot presidenti Joe Biden e ka pritur ne Shtepine e Bardhe ambasadorin e Republikes se Kosoves. Tash (k)analisti eshte ne hall te madh. Gezimi i djeshem per Marko Gjuriqin i eshte shnderruar ne hidherim qe Joe Bideni e priti ambasadorin e Kosoves. Kete hidherim e demonstron me heshtje. Çfare berlloku! Edhe kur hesht, edhe kur llomotit

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco