FOTO/ Tragjedi shqiptare në Kroaci, 10 të vdekur në aksidentin e autobusit

FOTO/ Tragjedi shqiptare në Kroaci, 10 të vdekur në aksidentin e autobusit

10:04, 25/07/2021

Të paktën 10 persona raportohet të kenë vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e së dielës në Kroaci.

Gazeta kroateJutarnji.hr njofton se po ashtu janë lënduar edhe 30 të tjerë.

Sipas kësaj gazete autobusi i aksidentuar është me tabela të Kosovës dhe se vinte nga Frankfurti në drejtim të Kosovës.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco