Kosovë, veç shiut, në zonat malore pritete dhe dëborë

Kosovë, veç shiut, në zonat malore pritete dhe dëborë

06:50, 17/04/2021

Fundjava në Kosovë parashikohet të jetë me vranësira reshje shiu dhe në viset malore borë. 

Dita e shtunë do të jetë me mot të vranët e me reshje shiu. Në viset malore priten edhe reshje bore. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 2 deri në 4 °C.

E diela do të nis me vranësira dhe riga lokale shiu, pasditja pritet të jetë me mot pjesërisht me re. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 4 deri në 12 °C./Motilokal.com

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco