VIDEO/ Veteranët e UÇK përplasen me EULEX-in

VIDEO/ Veteranët e UÇK përplasen me EULEX-in

15:32, 25/09/2020

Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ky aksion ka rezultuar me arrestimin e kryetarit të OVL-së, Hysni Gucatit

disa protestues që ndodhen para zyrave të kësaj organizate nuk e kanë pritur mirë arrestimin e Gucatit.

Ata kanë filluar t’i ofendojnë pjesëtarët e EULEX-it, dhe kanë hedhur edhe mjete të forta në drejtim të tyre,shkruan Gazeta Express.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

skender27/09/2020 12:50

bravo i qofte ,...kush ka identitet dhe shtylle kurrizore reagon ,te tjeret berllok

Shto koment

Denonco