Rëndë në Pejë, 12 të sëmurë me COVID

Rëndë në Pejë, 12 të sëmurë me COVID

09:16, 13/08/2020

Në Spitalin e Pejës gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 9 pacientë nga COVID-19. Aktualisht në trajtim janë 57 pacientë.

Por, sipas njoftimit nga ky spital, nga 40 pacientë në oksigjenoterapi, 12 janë në gjendje më të rëndë, ndërsa pacientet e tjerë janë në gjendje më stabël.

Nga personeli i spitalit, pesë mjekë, 16 infermierë dhe 3 nga personeli jo mjekësorë janë të infektuar me Covid-19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco