VOA/ Pas BE, edhe SHBA thirrje partive për respektimin e vendimit të ‘Kushtetueses’

VOA/ Pas BE, edhe SHBA thirrje partive për respektimin e vendimit të ‘Kushtetueses’

19:31, 29/05/2020

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian bënë thirrje për respektimin e vendimit te Gjykatës Kushtetuese të Kosovës që i hapi rrugën formimit të qeverisë se re së vendit.

Ata bënë thirrje gjithashtu për një tranzicion të rregullt të pushtetit dhe thanë se respektimi i vendimit të gjykatës nënkupton mbështetje për sundimin e rendit dhe ligjit në Kosovë, raporton VOA.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco