Zarfet me vota nga Serbia, helmohen 26 zyrtarë që numëronin votat

Zarfet me vota nga Serbia, helmohen 26 zyrtarë që numëronin votat

11:57, 13/10/2019

Procesi i verifikimit të zarfeve me vota, të ardhura nga Serbia, është ndërprerë rreth orës 11:00. Kjo pas kundërmimit të zarfeve. Si pasojë raportohet të jenë helmuar rreth 26 zyrtarë kosovarë që kanë qenë të ngarkuar me numërimin e zarfeve. Lajmin për Express e ka konfirmuar Besnik Buzhala nga divizioni i Shërbimit të Votuesve. Sipas tij, zyrtarët kanë shenja të alergjisë në fytyrë dhe në duar.

Ai për Gazetën Express ka deklaruar se janë 5 kuti rreth 80 litërshe që kanë ardhur nga Serbia me vota të cilat pas hapjes kanë kutërbuar.

“JanĂ« diku rreth 26 zyrtarĂ« qĂ« janĂ« helmuar pra kanĂ« marrĂ« alergji nĂ« duar dhe fytyrĂ«.  Ne nĂ« mĂ«ngjes i kemi pas zarfet edhe aty zyrtarĂ«ve u Ă«shtĂ« shfaqĂ« alergjia. JanĂ« 5 kuti rreth 80 litĂ«rshe qĂ« kanĂ« ardhur nga Serbia”, ka deklaruar Buzhala pĂ«r Express.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco