FOTO/ 'Je sui Ramush', rrjeti në mbështetje të Haradinajt

FOTO/ 'Je sui Ramush', rrjeti në mbështetje të Haradinajt

21:09, 19/07/2019

Vijojnë reagimet e shumta pas vendimit të Ramush Haradinajt për të dhënë dorëheqjen si kryeministër i Kosovës.

Përveç politikës, edhe qytetarët në Shqipëri, Kosovë e kudo ka shqiptarë kanë dalë hapur në mbështetje të kreut të AAK-së.

Në rrjetet sociale, madje, po qarkullojnë meme ku përveçse tregohet mbështetja për Haradinajn, bëhet edhe krahasimi i tij me Edi Ramën.

Dorëheqja e Ramush Haradinajt vjen pas thirrjes së Gjykatës Speciale. 

Sipas Haradinajt, ai do të dalë para gjykatës si qytetar i lirë i Kosovës dhe jo si pushtetar. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco