Kongresistët amerikanë në Prishtinë për t'i shprehur mbështetje Haradinajt

Kongresistët amerikanë në Prishtinë për t'i shprehur mbështetje Haradinajt

21:54, 17/02/2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim me dyer të mbyllura delegacionin e Kongresit Amerikan, të udhëhequr nga senatori James Inhofe, ka shkruar ai në një postim në Facebook, transmeton SyriKosova.

Burimet të SyriKosova bëjnë të ditur se arsyeja e kësaj vizite është per t'i shprehur mbështetje kryeministrit kosovar në pozicionin e tij kundër ndarjes së Kosovës, një opsion që po e mbeshtetë presidenti Hashim Thaçi. 

Postimi i plotë:

Shumë i nderuar ta prisja sot delegacionin e senatorëve dhe kongresistëve amerikanë, prirë nga Senatori James Inhofe. Inkurajim i fuqishëm që të qëndrojmë në vlerat tona të përbashkëta dhe për ta avancuar pozitën e gjithanshme të Kosovës. Dashuria dhe besnikëria e Kosovës ndaj Amerikës është e përhershme. Zoti e bekoftë miqësinë tonë! RH

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment