Vijon takimi ndërmjet ekipit negociator të Kosovës dhe Mogherinit

Vijon takimi ndërmjet ekipit negociator të Kosovës dhe Mogherinit

10:57, 08/01/2019

Para pak çastesh në Bruksel ka filluar takimi i delegacionit shtetëror për bisedime me Serbinë i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, me shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Limaj dhe Ahmeti janë parë të shoqëruar nga Avi Arifi, Dardan Gashi si dhe nga PSD-ja të pranishëm janë Visar Ymeri dhe Dukagjin Gorani.

Ekipi negociator udhëton në Bruksel për herë të parë që nga mandatimi në Kuvendin e Kosovës, me gjithë kundërshtimin e marrë nga LDK dhe Vetëvendosja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco